תפילה שנענתה בירושלים

הגשמת הייעוד באמצעות תוכנית המטפלים של המסע

זרח משה פדר מירושלים גילה את המסע והבין שתפילתו נענתה.

זרח משתף אותנו באחת מהציטטות החביבות עליו ביותר, אליה התוודע בלימודי היהדות שלו קצת פחות משנה לפני שגילה את עבודת המסע:

"האדם הכואב תמיד על עוונותיו ועוונות העולם, צריך תמיד למחול ולסלוח לעצמו ולעולם כולו, ובכך הוא ממשיך סליחה ואור חסד על ההוויה כולה, ומשמח את המקום ומשמח את הבריות. ובתחילה צריך למחול לעצמו, ואחר כך הוא ממשיך מחילה כללית על הכול, וכל הקרוב קרוב קודם, על ענפי שורשיו, מצד הנשמה, ועל משפחתו, אוהביו, אומתו. דורו, עולמו, וכל העולמים. ובזה הוא יסוד עולם בדרגא עילאה, בדרגא של לשון הקודש, ולשון רכה תשבר גרם של חמור גרם דביש מלבר, ומתגלה כל הטוב הגנוז בכול, ובא לברכת אברהם, שאין דור שאין בו כמותו".

zerach
ערפלי טוהר, הראי"ה קוק, הוצאת המכון על שם הרצי"ה קוק זצ"ל, ירושלים, התשמ"ג, דפים: נג-נד
כשזרח קרא לראשונה את דברי הרב קוק, דמעות זלגו מעיניו. הוא הודה לאלוהיו על שחשף בפניו את האמת העמוקה הזו, והתפלל שתימצא לו דרך להגשים את הדבר. בתוך שנה הוא גילה את עבודת המסע, והבין שתפילותיו נענו.

"לתרגל את עבודת המסע הוא בדיוק הדבר שרציתי לעשות במשך כל חיי הבוגרים. זוהי עבודת הריפוי הרוחני, הרגשי, הטבעי, ההוליסטי שכה חיפשתי. העבודה הזו כל כך יעילה; טרם נתקלתי בטכניקה כלשהי שבאמת עובדת ברמות העמוקות האלה.

בכוונתי ליישם את העבודה באמצעות מתן תהליכי מסע לנוער במצוקה בירושלים דרך עמותת "נשמת רפאל" (מלאך ההחלמה), ששמה לה למטרה לתמוך במוכי העוני, לספק הלוואות וייעוץ חופשיים לאנשים הללו ולמשפחותיהם."

זרח משה פדר, ירושלים

7 תגובות לפוסט "תפילה שנענתה בירושלים"

 1. אפרת הגיב:

  שלום לי
  נאמר לי שיש דבר כזה סדנאות מסע 'יהודיות'. האם הן מוכרות לכם? האם הן דרככן?

  • סדנאות המסע הגיב:

   שלום אפרת,
   היו כמה סדנאות בארץ המיועדות לקהל דתי וחרדי. כרגע אין סדנאות מתוכננות כלל, אלא באון-ליין (אינטרנט) ובפרט לא סדנאות כאלה.

 2. ענת סעדה הגיב:

  בס"ד

  מבקשת קשר עם מטפלים דתיים שחוו את המסע תודה ענת 0527655091

  • ענת שלום,
   את מוזמנת להיכנסלעמוד של המטפלים המוסמכים אצלנו באתר, ולמצוא לך שם מטפלים דתיים, מזרמים שונים, (יש תמונות מצורפות, אני מניחה שאת רובם תוכלי לזהות) ולהתקשר אליהם.
   אם לא תסתדרי, את מוזמנת להתקשר אלינו למשרד 077-4665292

 3. ורד הגיב:

  לק"י

  תחזקנה ידיך ויישר כוח.

 4. רוני יהודית הגיב:

  ישר כוח,בהצלחה!

כתיבת תגובה