המסע מושיט יד

"המסע מושיט יד" הוא שלוחת הפעילות הבינלאומית של המסע העוסקת בצדקה.

בשנת 2004 קבוצה של אנשים רחבי-לב אספה תרומות לצורך הקמת מרכז של המסע בדרום-אפריקה. מטרתם היתה למצוא דרך להעניק, ללא תמורה, חופש, אהבה וריפוי לבני נוער ― יתומים, נשאי איידס או מכורים לסמים, וילדים שסבלו מאלימות או מהתעללות מינית.

מאז, לבם של האנשים נפתח, התרומות החלו להגיע, והפעילות הלכה והתרחבה. "המסע מושיט יד" פועל כיום בדרום-אפריקה, בנמיביה, בהודו ובקהילות של ילידים באוסטרליה ובניו-זילנד.

כמה מהתוכניות העכשוויות הן:

רכבת פֶלוֹפֶפָּה (The Phelophepa Train)
רכבת שממומנת על ידי קרן טראנסנט באמצעות אגודת הידידים האמריקניים של פלופפה. היא נוסעת בין הקהילות הכפריות בדרום-אפריקה ומספקת לתושביהן שירותי בריאות, כמו ייעוץ בנושאי רפואה כללית, רפואת שיניים, רפואת עיניים ופסיכולוגיה. ברכבת זו נמצאת גם מטפלת מוסמכת של המסע במשרה מלאה, שאת העסקתה מממנים קרן טראנסנט ו"המסע מושיט יד". פירוש השם "פלופפה" הוא בריאות טובה, ורכבת זו נקראת בחיבה גם "רכבת הנסים".

אַפְּנָה גְהַאר ― מיזם הפוג'ה של הודו
(Apna Ghar ― The Pooja Project in India)
ארגון המסע קיבל בשנה שעברה מכתב מרַאווי רַאי, אדם רחב-לב שהחל לספק "בית" לילדי רחוב רבים בהודו. במכתבו סיפר שלמרות שלילדי הרחוב לשעבר וליתומים יש כיום מחסה, והם זוכים לטיפול ולאהבה, רבים מהם חוו טראומות רגשיות וכיבוי רגשי במידה כזו, שמטפליהם אינם יכולים להושיט להם את העזרה הנדרשת.
המסע מושיט יד בהודו
הבקשה לעזור לילדים באמצעות עבודת המסע נגעה ישירות ללבנו. "המסע מושיט יד" הציע לתמוך במיזם לריפוי ושחרור של ילדים אלו. קבוצה של מטפלים כבר החלה לעבוד עם הילדים, ופעילות המשך מתוכננת לחודש נובמבר הקרוב. התוצאות הראשוניות היו מדהימות, וניתן היה לִצְפות בשינוי ברור ונוגע ללב אצל רבים מהילדים. "המסע מושיט יד" מממן עתה את השתתפותו של ראווי בתוכנית המטפלים של המסע, ואנו מקווים להכשיר מטפלים מקומיים נוספים, כדי שנוכל להתחיל לבצע את תהליכי הריפוי של המסע בהינדית, שפתם של הילדים.

כלא וסטוויל (Westville Prison)
מיזם זה החל בשנת 6002 והציע את עבודת המסע לאסירות בכלא וסטוויל. ב-2007, עם צוות של ארבעה מטפלים נאמנים, הורחב המיזם גם למחלקות אחרות בכלא. תהליכי מסע לבודדים ולקבוצות ניתנו ל-37 אסירים בין הגילים 15 עד 69, שנשפטו לתקופות מאסר של שנתיים ומעלה. רובם הורשעו על מעשי רצח, שוד ומרמה.

צוות המטפלים התגבר על אתגרים רבים, כמו גישה אל האסירים, שביתות של סוהרים שכפו על האסירים הסגר בתאים, וקביעת מועדים לביצוע תהליכים כשלאסירים יש מעט מאוד זמן פנוי. תוצאות העבודה בכלא היו מצוינות, והצוות עובד עכשיו על ההליכים הביורוקרטיים הדרושים כדי שהמסע יוכר כחלק מהתוכנית לשיקום אסירים של כלא וסטוויל.

כתיבת תגובה