המסע אל הריפוי

מאת לאה וגנר ועירית כץ, מטפלות מוסמכות בשיטת המסע,
פברואר 2010 , מתוך המגזין "ברוח גלילית"

הדגמת תהליך מסע בארץ. ברנדון

הדגמת תהליך מסע בארץ. ברנדון

המסע הוא שיטה טיפולית שפותחה על ידי ברנדון בייס, שהחלימה מגידול אחרי שהצליחה להשתחרר מרגשות ישנים שנשאה עימה.

לרובנו כבר ידוע על הקשר בין הגוף והנפש: כולנו יודעים שלחץ נפשי משפיע על לחץ הדם, שכאבי ראש נגרמים לעיתים קרובות כתוצאה מדאגות ועוד. כל מה שהנפש חווה משפיע ישירות על הגוף, וכל מה שהגוף חווה משפיע ישירות על הנפש.


כשאנחנו שמחים הגוף חווה זרימה, קלילות ומרץ, כשאנחנו כועסים אנו חשים את הלסתות מתהדקות ואיברים מסוימים מתכווצים וכשאנחנו פגועים אנחנו מתכנסים בעצמנו. תאי הגוף חווים את הכיווץ הפנימי ואת הפגיעות. מחקרים הוכיחו כי המוח שלנו מייצר הורמונים המגיבים לרגשות חיוביים ושליליים, ורגש שלילי, ובמיוחד כזה שלא קיבל ביטוי, יוצר חסימה בזרימה האנרגטית של הגוף. רק כאשר ניתן לגוף לחוות את הרגש במלואו ונעבור תהליך של סליחה, נרוקן את תאי גופנו מהמטען הרגשי החוסם, ונאפשר לגוף זרימה והחלמה.

דיפאק צ'ופרה, אנדוקרינולוג שחקר את תחום ריפוי הגוף נפש, בדק את התהליך שעוברים אנשים שנרפאו בכוחות עצמם ממחלות קשות. במסגרת המחקר העלה שאלה: אם תאי הכבד מתחדשים כל שישה שבועות, מדוע סרטן בכבד אינו נעלם עם התחדשות התאים?
ד"ר צ'ופרה הסביר, שהתאים החולים מאחסנים בתוכם זיכרונות ישנים וטראומתיים, ולפני שהתא הנגוע מת, הוא מעביר את הזיכרון התאי החדש שנוצר, וכך ממשיך דפוס המחלה.
לטענתו, מי שמצליח לרפא את עצמו, התערב בדפוס הזה ושחרר את הזיכרונות הטמונים בו. השחרור הזה מאפשר צמיחה של תאים חדשים ובריאים שהחליפו את התאים החולים.

ברנדון בייס, תלמידתו של צ'ופרה, הייתה מורה למודעות ומטפלת גוף ונפש כשגילתה בגיל 38 שבטנה הולכת ותופחת. הרופאים אבחנו ברחמה גידול מסוכן בגודל כדורסל, והמליצו על ניתוח דחוף.
בייס, ששאבה השראה ממחקריו של צ'ופרה על אנשים שריפאו את עצמם כנגד כל הסיכויים, גייסה את כל האומץ שהיה לה והחליטה לראות מה היא יכולה לעשות עם הגידול הזה בעצמה.
בספרה "המסע" (הוצאת פראג) היא מתארת את מסע הריפוי המרתק שעברה, כשאמונה עזה מפעמת בה, ועל פיה יש לגידול שברחמה שיעור ללמד אותה ושהוא תוצאה של נושאים רגשיים לא פתורים. היא יצרה לעצמה תוכנית ריפוי מקיפה שכללה שינוי תזונה וניקוי רעלים, ביודעה שהעבודה האמיתית שמחכה לה היא גילוי הרגשות והזיכרונות
שטמונים בגידול.

מחוות הודיה למטפלים. ברנדון

מחוות הודיה למטפלים. ברנדון

בתחילה לא ידעה איך תגיע אל אותם הזיכרונות, וכשבועיים לאחר גילוי הגידול הגיעה למטפלת, שתוך כדי עיסוי עזרה לה להגיע לרצף זיכרונות ילדות טראומטיים שהיו אגורים בגופה. ברנדון נתנה להם להשתחרר, היא נתנה ביטוי לכל תחושת הפגיעות וחוסר האונים שחשה מול הוריה. תוך כדי התהליך היא נתנה להוריה להסביר מאיזה מקום הם פעלו, ועברה תהליך של סליחה.

באותו הרגע החל תהליך ריפוי משמעותי, שבמהלכו הגידול הלך והצטמצם עד שנעלם לחלוטין לאחר שישה שבועות וחצי בלבד.
בעקבות מסע החלמתה היוצא מגדר הרגיל, פיתחה בייס את שיטת "המסע", שבה יצרה שני תהליכים עיקריים: המסע הפיזי לריפוי מחלות ומכאובים פיזיים, והמסע הרגשי המשחרר חסימות רגשיות. בתהליך זה חווה המטופל רגש אחר רגש, עד שהוא מגיע לשורש החסימה והטראומה שיושבת שם, משחרר את הכאב ומגיע לחוויה של אחדות ואהבה ללא תנאי.

בעבור ילדים פיתחה בייס מסע מיוחד, שהוא מעין הרפתקה מרתקת שדרכה חושף הילד את שורש הבעיה ממנה הוא סובל, משתחרר ורוכש כלים להעצמה אישית.
המסע הוא כלי נפלא שעוזר לנו להגיע אל החופש, להשתחרר מדפוסים ישנים, מכבלי זיכרונות כואבים, מרגשות מרעילים ומאמונות מגבילות, להתחבר אל האהבה והמהות הטהורה ששוכנת בכל אחד מאיתנו, ולשאוב ממנה את החוכמה הנצחית. המסע מסייע להגיע לשליטה טובה בכל תחומי החיים, תוך יצירת שינוי אמיתי ברמה העמוקה ביותר.

השיטה מתאימה לכל מי שנתקל בקושי פיזי או נפשי בחיי היומיום, ומבקש להשתחרר ממנו. בכל מצב בו אתם מוצאים את עצמכם מונעים על ידי פחדים וחרדות, במצבי דיכאון, חוסר ביטחון, הערכה עצמית נמוכה, התמכרויות, בעיות במערכות יחסים, וכשמרגישים שהחיים תקועים. אם אתם מתמודדים עם בעיות בריאות, החל מכאב גרון ועד מחלה כרונית, ואם אתם רוצים לדעת מי אתם ומה מטרת חייכם.
השיטה קיימת בעולם כ- 16 שנים ומתקיימת בישראל זה שנתיים.

המאמר באדיבות
לאה וגנר ועירית כץ
מטפלות מוסמכות בשיטת המסע

כתיבת תגובה