שינוי פני הצדק

משרד המשפטים הקנדי עובר תוכנית מנהיגות עם חזון

הצדק איננו עיוור עוד. השיטה האדברסרית נפתחת כעת למסגרת החדשה של מנהיגות מודעת – משרד המשפטים הקנדי משתף פעולה עם החברה למודעות כדי להציג תוכנית מנהיגות עם חזון.

מאז סתיו 2009 התמודדו מאות אנשי משרד המשפטים מכל רחבי קנדה כדי להיות חלק מהאליטה המשתתפת בתוכנית מנהיגי הצדק של המחר (JLTP). התוכנית החדשנית נערכת אומנם באוטווה, הבירה הפדרלית של קנדה, אך המשתתפים נבחרו מכל רחבי הארץ. מנהיגי הצדק האלה של המחר הם החלוצים שיוצרים היום פרדיגמה חדשה של מודעות לעם הקנדי.
פתיחות, שקיפות, אמת וחופש מבטיחים לשנות את פני הממשל בקנדה, ולעבור מ"פרדיגמה ישנה" של חשיבה, ל"פרדיגמה חדשה" של פעולה.

בחודש מרץ הציג בוב לוי שידור בן שני חלקים עבור החברה למודעות בחסות בית הספר הקנדי לשירות ציבורי. בשירות הציבורי מועסקים כ-450,000 עובדים בכל רחבי קנדה. דיוני "הכורסה" האלה הוכתרו בכותרת "מנהיגות מודעת – חיים מודעים". כדי להעמיק עם המשתתפים אפילו יותר, הוא הציג הכוונה בת חצי יום של תוכנית למשתתפי ה-JLTP עם תוצאות פורצות דרך.
קווין בילט – מייסד ומנכ"ל החברה למודעות ויוצר התוכנית מנהיגות עם חזון, הנחה במאי האחרון ריטריט אינטראקטיבי בן יומיים וחצי של לימוד והתנסות מעשית, שבו השתתפו למעלה משלושים חברי ממשלה.
כל התוכנית החדשה הזו של מנהיגות עם חזון, שנוצרה במיוחד עבור חברי הממשלה הללו, מצאה את מקומה. למשתתפים היו לא מעט ספקות לפני התוכנית. הנה כמה דוגמאות לחוויות שהם חָלקו לאחר מכן:

"החוויה שלי בסדנה הזו היתה עמוקה מאד; התחברתי למחשבות, לפחדים ולספקות שחשבתי שטיפלתי בהם לפני זמן רב. הדבר יאפשר לי לגדול ולהנהיג בדרך רחבה מתוך המקום האמיתי שלי." קייט – עורכת דין בשירות משרד המשפטים הקנדי.

"אני מרגישה שאני יכולה כעת להיות מנהיגה מודעת שמקבלת ונותנת השראה." קרול וו. – עורכת דין בשירות משרד המשפטים הקנדי.

"החוויה שלי בסדנה הזו היתה יוצאת מגדר הרגיל! החוכמה שהובאה היתה מדהימה, עשירה והשאירה רושם עז! אהבתי מאוד מאוד – את כל החבילה – ולא מסוגלת בכלל להתחיל לאחוז או להחזיק בתועלות שהפקתי!" אן או. – עורכת דין בשירות משרד המשפטים הקנדי.

"הסמינר יצר התמרה! 42 שנים של משא הוסרו מעל גבי. זה כל כך קל. כל כך הגיוני. אני חש שכעת אני יכול לבצע את הצעדים בבית/בעבודה/בחיים שהייתי צריך לבצע לפני שנים (עשׂורים). זה משנה חיים. תודה רבה! לא יכול לחכות לפגישה הבאה. לא יכול לדמיין מה מצפה לי!!!!" סטיבן ב. – עורך דין בשירות משרד המשפטים הקנדי.

המנהיג של תוכנית ה-JLTP עבור משרד המשפטים הפדרלי אמר בערב הסיום: "זה לא יאומן. לא הייתי יכול להעלות בדעתי דבר כזה. זה כל כך הרבה יותר ממה שקיוויתי."

צדק מתעורר מחדש.
משתתפי ה-JLTP צוללים עמוק אל תוך הכרה מודעת וחווים שינויים חיוביים עמוקים שמתעוררים מתוך טיהור תיכנותים ישנים, פחדים והתניות שליליות. הם מתעוררים אל תוך אפשרות חדשה לגמרי ושונה של מנהיגות שנולדה מתוך הכרה מודעת.
הם מתחילים לחשוף את המנהיג בעל החזון שבתוכם.
התודעה שתמיד קיווינו לה כולנו מחלחלת בעוצמה רבה לממשלה. עם כל ההתרגשות הזו והרושם העמוק, המאמץ החלוצי הזה בבהירות שלו, באמת ובחופש שלו יכול לשמש מודל רב משמעות לממשלות בכל העולם… וזהו רק קורס ההכנה! עם שלושה מודולים נוספים של התוכנית מנהיגות עם חזון שעדיין לפניהם, נראה שהצדק יקבל שירות אמת עכשיו.

kevin-billett
"כן, הזמן להיות נועז הוא עכשיו! העולם כולו ער כעת לקריאה עמוקה להתעורר ולנקוט פעולה. הדרכים הישנות לא עובדות יותר. הפרדיגמות הישנות אינן יעילות עוד. השאלה היחידה היא, "כמנהיג, איך תגיב? איך המנהיגות שלך תעצב מחדש את נוף העתיד שלנו? איך תקום להיות הפתרון רב ההשראה, לפגוש את הצורך במנהיגות מודעת ובעלת חזון?"
קווין בילט, מייסד ומנכ"ל החברה למודעות.

זה שנים שקווין מנהל ומנחה סדנאות וריטריטים של מודעות שמאפשרים לאנשים לפשוט מעליהם את ההתניות המגבילות הכואבות שלהם; מאפשרים להם לגלות גדולה אותנטית, גאונות ומימוש שנמצאים באופן טבעי בפנים.
ההתמקדות העיקרית של קווין כיום היא להביא את כוח ההתמרה הזה לתאגידים, ארגונים וממשלות באמצעות פיתוח וטיפוח פרדיגמה חדשה של מנהיגות בעלת חזון.

כתיבת תגובה